Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Елітний дезінфектант

Наше Птахівництво
Джерело:
Наше Птахівництво
Поділитись:
Елітний дезінфектант

На вітчизняному ринку вже з’явився дезінфектант, що протягом багатьох років б’є рекорди продажів на Європейському й Американському ринках.

  

Олександр Шеляг, комерційний директор

ТОВ «Альфа 77»

Історія продукту Virkon S почалася в Англії ще в 1990- х роках минулого століття. До сьогодні цей продукт не має негативних відгуків. Він дуже зручний і комфортний у користуванні, не агресивний і не канцерогенний, не має неприємного запаху й не завдає шкоди людині та навколишньому середовищу. Де можна застосовувати препарат на птаховирорбництві, а також у чому його перевага над іншими дезінфекційними препаратами, журналу «Наше Птахівництво» розповів Олександр Шеляг, комерційний директор ТОВ «Альфа 77».

 

– Ринок дезінфекційних препаратів в Україні досить насичений. Чому вирішили зайти сюди з новим продуктом?

 

– Я упевнений, що, незважаючи на величезну кількість пропозицій, ринок усе ще потребує високоякісних, «елітних» продуктів. Наш дезінфектант покликаний посісти саме цю нішу.

 

Про те, що продукт запитуваний на ринку й має перевірену репутацію, ми впевнилися вже давно. Наприклад, до нас звернулися представники господарства, що закуповували добових курчат у Європі. Постачальник кросу (інкубатор в Угорщині) поставив їм умову, що повернути тару йому необхідно було тільки після обробки препаратом Virkon S. Тобто серед величезного вибору дезінфекційних препаратів, вони довіряли тільки йому. Оскільки на той час в Україні він не був у продажі, довелось цьому господарству докласти чимало зусиль, щоб змінити цей пункт договору й уладнати цей технологічний момент.

 

– Що відрізняє цей дезінфектант від інших продуктів?

 

– Усі аналогові порошкові препарати, що нині представлені на ринку, були скопійовані з Virkon S. Коли цей препарат тільки вийшов на ринок, його склад був унікальним, він бив усі рекорди по продажах. Нині, незважаючи на величезний вибір дезінфекційних препаратів, він усе одно є одним із найкращих у Європі, Америці, Австралії. В Англії цьому продукту належить близько 25% ринку, світовий ринок препарату становить приблизно 10%. На сьогодні його схвалили уряди країн усього світу для боротьби з найнебезпечнішими інфекційними захворюваннями. Нещодавно препарат отримав сертифікат ECOCERT (Французького інституту органічного виробництва).

 

Це означає, що цей дезінфектант дозволено для застосування в органічному виробництві, тобто він безпечний для навколишнього середовища. Я не знаю жодного дезінфектанту на нашому ринку, який би мав такий сертифікат. А те, що продукт не агресивний, не має канцерогенного ефекту й неприємного запаху, не спричиняє опіків у людей — дуже важливо, оскільки за інших умов персонал може припускатися помилок у розведенні, намагаючись уникати неприємного запаху, мінімізуючи час контакту з канцерогеном тощо.

 

Тобто виробники роблять ставку на його ефективність і водночас на безпечність. Бо часто наслідки впливу людського чинника на процес дезінфекції (коли персонал  максимально уникає роботи з канцерогенним дезінфектантом) можуть проявлятися вже на виробництві. Я багато років працював технологом на виробництві, знаю, що таке формалін і як неприємно з ним працювати.

 

Тому, закуповуючи якісний дезінфектант, керівники господарства не лише дбають про екологічність і безпеку свого персоналу, а й гарантовано отримують якісну обробку, що напряму впливає на прибутки.

 

– Як щодо його вартості: чи виправдано те, що коштує він у середньому на 10–20% дорожче від інших препаратів?

 

– Не можна обраховувати вартість препарату за вартістю його 100%-ї концентрації. Слід це робити за робочим розчином. Якщо взяти, наприклад, для порівняння три препарати — формалін, глютаровий альдегід, Virkon S. На перший погляд найдешевший із них буде формалін, а найдорожчий — Virkon S. Однак якщо порахувати загальну суму вартості обробки, з’ясується, що найдорожчою буде обробка формаліном — утричі, бо для знешкодження мікробів потрібна більша його кількість. Обробка глютаральдегідом коштуватиме на 40% дорожче за обробку Virkon S.

 

– Чи відрізняються умови обробки цими трьома препаратами?

 

– Умови обробки — дуже важливий чинник у виборі дезінфекційного препарату. Більшість продуктів потребують для знешкодження інфекційних агентів щонайменше 20 хвилин взаємодії з поверхнею (але на практиці потрібно переважно 30 хвилин чи навіть і довше за умов низької температури). Virkon S знищує більшість патогенних мікроорганізмів за 10 хвилин, віруси з оболонкою — менше ніж за 1 хвилину незалежно від температурних умов. Для цього препарату не потрібно створювати додаткові умови, щоб він почав діяти. Він працює за температури від +4 °С і протягом 10 хвилин знезаражує поверхні, після чого розкладається. Тобто навіть за швидкого висихання препарату буде достатньо часу для дезінфекції. Непористі поверхні — пластик (годівниці), поверхні, що швидко висихають, — потребують швидкодійного дезінфектанту. Virkon S здатен діяти також за умов високих температур (діє до +70 °C), а також активний за низьких.

 

Глютаральдегід і четвертинні амонієві сполуки потребують більшого часу взаємодії за низьких температур (для ефективної дезінфекції глютаральдегіду потрібно — 30–60 хвилин, формаліну — 24 години). Після чого ще треба витратити час або на провітрювання приміщення, або ж купувати додатково препарати для дезактивації формаліну. А це все додаткові витрати.

 

QAC — четвертинні амонієві сполуки й альдегіди працюють гірше за нижчих температур. Тому знадобиться значно більша кількість продукту для проведення дезінфекції. Слід також ураховувати, що дезінфектанти на основі четвертинних амонієвих сполук відомі тим, що провокують формування резистентності в бактерій навіть до деяких антибіотиків. Virkon S є дезінфектантом окислювальної дії, тому обробка раз за разом цим препаратом не призводить до формування резистентності в бактерій. Препарат має широкий спектр дії: активний проти вірусів, бактерій, грибів. Позитивним є здатність руйнувати біоплівку й знищувати патогенні мікроорганізми всередині.

 

– Де можна застосовувати препарат?

 

– Препарат на птаховиробництві можна застосовувати в багатьох ситуаціях. Основна мета всіх дезінфекційних обробок — запобігти проникненню хвороботворних бактерій на виробництво. Перелічу найпоширеніші способи застосування Virkon S:

 

1. Профілактична дезінфекція.

 

1%-й розчин препарату застосовують для дезінфекції приміщень (у співвідношенні 300 мл/м?). Препарат застосовують у вигляді аерозолю або ж піни. Він є досить ефективним за низьких температур, швидко діє, не потребує ротації. До того ж це екологічний дезінфектант, який є абсолютно безпечним для персоналу.

 

2. Дезінфекція взуття.

 

Уважаю, що Virkon S є одним із найкращих продуктів для дезінфекції взуття у використанні його за концентрації розчину в 1%. Препарат зберігає активність протягом 5 днів і має колір, за яким можна визначати і контролювати його активність. Швидка дія препарату може подовжуватися завдяки зволожувальному компоненту. Якщо застосовувати для цієї мети звичайний дезінфектант, то він не досягатиме повною мірою поставленої мети, бо людина наступила на дезкилим і пішла далі, а для дезінфікування взуття звичайним препаратом потрібно кілька годин. Virkon S же може працювати дуже швидко — достатньо постояти на дезкилимі 30 секунд.

 

3. Дезінфекція транспортних засобів.

 

У 65% випадків захворювань птиці їх збудники переносяться в господарство транспортними засобами. Для дезінфекції коліс застосовують активний дезінфекційний розчин у концентрації від 0,5 до 1%. Додатковим плюсом цієї обробки буде те, що вона абсолютно безпечна для водіїв, не забруднює навколишнє середовище — відходи, стік без хімікатів. А також миттєво знищує бактерії.

 

4. Знищення біоплівки.

 

Окрім того, що препарат є дуже ефективним дезінфектантом, за його допомогою можна боротися з біоплівкою в лініях напування (з концентрацією в 1%). Наприклад, надуксусна кислота дуже агресивна. Її не бажано використовувати на виробництві, бо може спричинити опіки. Компанія — виробник дезінфектанту проводила дослідження води, для чого було відібрано зразки води на птахофермі, коли птиці було 14 діб. Перший зразок відібрано з криниці, тобто на початку лінії водопостачання, потім — через 6 годин у кінці лінії постачання питної води. Після цього було підраховано загальну кількість аеробних мікроорганізмів за температури +22 °C. Таким чином, було встановлено, що середній показник мікробного забруднення в кінці лінії водопостачання був >150 тис. мо/ml (у колодязі — 120 мо/ml). Це дослідження показує важливість регулярного очищення ліній водопостачання, коли приміщення порожні й необхідність додавання дезінфектанту за посадки птиці для уникнення утворення біоплівки. Також офіційні дослідження показали безпечність Virkon S для тварин і споживачів. Базова його концентрація — 1:1000. Біоплівку буде повністю усунено за використання 1%-го розчину на лініях водопостачання протягом 4 годин. Якщо цього не робити, біоплівка призводитиме до збільшення бактеріального навантаження.

 

Також Virkon S можна застосовувати у вигляді гарячого туману за наявності органічних проблем із підстилкою. Причому птицю можна розміщувати в приміщення як тільки туман зникає — дезактивувати препарат, або довго провітрювати приміщення після обробки не має потреби.

 

Таким чином, бачимо, що використовувати цей дезінфектант можна за будь-якої технологічної потреби у птахівництві. Проте, яким би чудовим не був препарат, усе одно дуже важливо вміти правильно з ним працювати. Тому ми як постачальники цього продукту на вітчизняний ринок надаємо нашим клієнтам якісний технічний супровід, навчаємо персонал птахофабрик. І разом із підготовленими спеціалістами віддача від дезінфекційної обробки Virkon S буде 100%-ю.

 

 

Віра Славянська

журнал “Наше Птахівництво”, листопад 2017 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі “Наше птахівництво” та інтернет сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/journals належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа». 

 

Інші статті в цьому журналі
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
6
Статті з журналу: