Агрономія

Перспективи вирощування сорго в Україні не надто радісні

Перспективи вирощування сорго в Україні не надто радісні

На сьогодні чинників, що сприяли б планомірному розвитку сегмента сорго в Україні, поки що не спостерігається.

Це пов’язано з тим, що попит на цю культуру є ситуативним і формується експортними постачаннями, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, за даними «АПК-Інформ» у 2015/16 МР експорт сорго сягнув 118,6 тис. тонн, що становило понад 63% обсягу виробництва. У 2016/17 МР експортовано близько 60% обсягів виробництва цієї культури.

Внутрішнє споживання сорго (переважно в кормовиробництві) в середньому за три останніх сезони оцінюється у 22% обсягу виробництва з тенденцією до зниження. Відповідно до попиту коливаються й площі під сорго.

Оскільки основним експортером сорго з України є компанія «НІБУЛОН», яка забезпечує близько половини всіх експортних постачань, то основні посіви сорго зосереджено в Миколаївській області – в середньому 20% загальної площі по Україні.

Водночас у 2017 році лідером вирощування сорго стала Дніпропетровська область із показником у 20% загальної площі, тоді як на Миколаївщину припало лише 13% посівів.

Ще один важливий момент, на якому акцентують увагу аналітики «АПК-Інформ», – суттєві коливання в рентабельності культури.

За офіційними даними, у 2014 році, цей показник був взагалі від’ємним і становив у середньому по Україні -6%. Однак у наступні роки рентабельність зростала: у 2015 році склала 10,2%, у 2016 році – 21,4%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!